Wykorzystanie druku na tkaninach

 Tymczasem wiele lat wykonywanie nadruków na tkaninach było mocno ograniczone do jednej technologii tj. sitodruku. Zarazem mimo że sitodruk wciąż jest używany czy umożliwia on uzyskiwać rzeczywiście najwyższej jakości nadruki, to jednak ta metoda właściwie sprawdza się przy wysokich nakładach. Powiedzieć można, że jest to związane ze odpowiednio wysokimi wydatkami uruchomienia produkcji. Rozwiązanie tego kłopotu pojawiło się wraz z wynalezieniem techniki cyfrowego druku na tkaninach. 

 Jak wykonuje się druki na tkaninie przy  użyciu technologii cyfrowych? Otóż, jedną z postaci takiego druku jest druk DTG, zaliczany do technik druku bezpośredniego. Bowiem w projekcie graficznym wytwarza się projekt nadruku. W specjalnej drukarce, natomiast właściwie ploterze, umieszczona zostaje rozłożona na płasko koszulka. Urządzenie drukujące posiada ruchomą głowicę. Zasada działania przypomina nieco klasyczne drukarki atramentowe, z tą różnicą że stosowane są całkowicie inny typ tuszów, które wnikają we włókna materiału oraz zachowują wysoką odporność na pranie oraz ścieranie. Tym samym druk cyfrowy na bawełnie jest niezwykle trwały przez wiele miesięcy, z kolei sama koszulka być może cieszyć nas w późniejszym okresie dłużej.

Profesjonalny druk flag: http://textileprint.pl 

Nowoczesne technologie drukarskie poszły oczywiście o krok dalej oraz możliwe stało się drukowanie na większych rozmiarach tworzyw. Druk na płótnie znajduje się tego świetnym przykładem. Powstaje on przy użyciu wielkich ploterów. Przykładem zastosowania takiego druku jest  druk na bannerach reklamowych, żaglach bądź siatkach zabezpieczających rusztowania, w czasie wykonywania czynności budowlanych oraz remontowych. Nośniki takie zagwarantują niezwykle wielką powierzchnię reklamową, w wyniku czego istnieją zauważalne z dużych odległości, zaś umieszczone na nich nadruki swoimi rozmiarami doskonale przyciągają uwagę i wzrok postronnych obserwatorów. Otóż druki na materiale o dużych rozmiarach funkcjonują już znacznie trudniejsze do zrobienia oraz wymagają tego, aby drukarnia dysponowała zarówno nowoczesną technologią, niczym również miała wystarczającą powierzchnię magazynową do przechowywania gotowych wydruków, jak także czystych rulonów z materiałem przeznaczonym ledwie co pod zadruk. 
Comments are Closed

© 2022: Moja-Energia.pl | GREEN EYE Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress