Jak zainstalować pompę ciepła

Wielu właścicieli domów boryka się z problemem niskich temperatur każdej zimy, ale wielu innych ma szczęście żyć w cieplejszym klimacie. Jeśli wpadniesz w ten drugi, to pompa ciepła jest dla Ciebie idealnym systemem HVAC.

Instalacja pompy ciepła nie jest łatwym zadaniem, ale niektórzy właściciele domów są gotowi podjąć to wyzwanie. Poniżej pokażę Państwu wszystkie kroki i narzędzia potrzebne do instalacji pompy ciepła.

Jak działają pompy ciepła

Ciepło w naturalny sposób przenosi się do pomieszczeń o niższej temperaturze, ale jeśli chcemy, aby ciepło pozostało lub przenosiło się do konkretnego pomieszczenia, pompa ciepła jest idealna. Pompy ciepła wykorzystują energię elektryczną do przeniesienia ciepła z chłodnego pomieszczenia do ciepłego, dzięki czemu w zimie jest cieplej, a latem chłodniej. Pompy ciepła mogą podwyższać lub obniżać temperaturę.

Jak można sobie wyobrazić, pompy ciepła są energooszczędne, w porównaniu z kotłami i paleniskami, i niedrogie rozwiązania dla tych, którzy wydają fortunę na rachunki za media.

Instalacja pompy ciepła

Jeśli jesteś chętny do toczenia kuli i zainstalowania pompy ciepła dzisiaj, proszę wykonać następujące kroki.

Etap 1: Instalacja skraplacza

Po pierwsze, musimy zainstalować skraplacz na zewnątrz domu. Skraplacz służy do konwersji i wymiany ciepła i powietrza w całym domu. Skraplacz zasadniczo przenosi ciepło i powietrze do żądanego pomieszczenia.

Skraplacz musi być umieszczony na zewnątrz domu. Przed montażem należy wywiercić w ścianie ½’ otwór na przewody czynnika chłodniczego. Do momentu ustawienia skraplacz powinien być zainstalowany w odległości co najmniej 4” od domu. Należy również upewnić się, że nad i przed skraplaczem znajduje się co najmniej 20” czystego powietrza. Często zdarza się, że właściciele domów muszą usuwać krzewy i kwiaty, aby zrobić miejsce dla skraplacza. Urządzenie można postawić na ziemi lub zamontować na ścianie, jak telewizor.

Etap 2: Dodanie uchwytu do uzdatniania powietrza

Teraz musimy znaleźć miejsce na centralę wentylacyjną, czyli urządzenie, które uwalnia zimne lub ciepłe powietrze do pomieszczenia.

Centrala wentylacyjna powinna znajdować się w odległości do 30 stóp od skraplacza. W końcu kilka przewodów połączy te dwa. Skraplacz powinien znajdować się przynajmniej 2′ od sufitu i nigdzie w pobliżu telewizora.

Wkręć płytę montażową, urządzenie, które trzyma centralę na ścianie. To jest jak montaż telewizora. Po bezpiecznym zamocowaniu płyty należy wywiercić otwór 3” tuż pod prawym dolnym rogiem. Otwór ten ma zapewnić nam możliwość podłączenia wszystkich przewodów.

Krok 3: Zamontować urządzenie wentylacyjne

Aby ułatwić trzymanie ciężkiego transportera, chcemy mieć pewność, że wszystkie liny są pewnie zamocowane do transportera. Przy zdjętej pokrywie należy podłączyć przewody czynnika chłodniczego, przewód sterujący i wąż kondensatu. Dodatkowo, dobrym pomysłem może być połączenie tych trzech elementów za pomocą opaski kablowej lub taśmy. Niektóre z nich zakrywają również wszystkie trzy za pomocą tulei ochronnej, aby zapewnić, że nie będą rozrywać się podczas przeciągania ich przez ściany.

Po zamocowaniu wszystkich sznurków należy podnieść podnośnik i przytrzymać go, aż wszystkie sznurki znajdą się w ścianie. Następnie zamontować urządzenie na właściwej płycie. Po wkręceniu, upewnij się, że jest pewnie zamocowany. Tak jak telewizor, nie chcesz, aby spadł w pięć minut po instalacji.

Krok 4: Podłączyć uzdatniacz powietrza do skraplacza.

To jest krok, który może potknąć ludzi. Jeszcze raz, jeśli potrzebujesz pomocy lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z lokalnym profesjonalistą z zakresu HVAC w pobliżu.

Po przeciągnięciu przewodów przez ściany do tego otworu zewnętrznego, podłącz przewód zasilający jednostki zewnętrznej do kabla wyłącznika. Następnie podłącz przewód sterujący z jednostki zewnętrznej do centrali wentylacyjnej. Aby sfinalizować połączenie, weź końcówki przewodów czynnika chłodniczego i podłącz je do skraplacza.Niektóre używają nakrętek flary do wykonania ostatecznego połączenia jako dodatkowego zabezpieczenia.

Etap 5: Pokrycie linii

Podobnie jak te brzydkie przewody telewizyjne, przewody sterujące i przewody czynnika chłodniczego nie są widocznym widokiem. Dlatego można zainstalować plastikową osłonę na bocznicy, jeśli pokaże się więcej niż kilka cali. Wystarczy upewnić się, że wszystko jest w pełni zamocowane przed przymocowaniem do ściany.

Krok 6: Wykonanie końcowych połączeń

Zanim dodamy pokrywę do urządzenia zewnętrznego, musimy podłączyć kolektor pomiarowy i pompę próżniową do przewodów czynnika chłodniczego. Oba mogą wykryć nieszczelności, w razie potrzeby osuszyć przewody i zapewnić bezpieczne ciśnienie wewnątrz urządzenia.

Na koniec należy wrócić do środka i zamontować pokrywę na przewodzie wentylacyjnym.

Wniosek

Instalacja pompy ciepła nie jest łatwym zadaniem i jako taka nie jest często wykonywana przez właściciela domu. Ale dzięki odpowiednim narzędziom i krokom powyżej, właściciele domów mogą zainstalować pompę ciepła bez profesjonalisty.
Comments are Closed

© 2021: Moja-Energia.pl | GREEN EYE Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress